Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/customer/www/belmo.com.tr/public_html/app/core/application.php on line 41
 Hakkımızda | BELMO Engelli Araçlar | 0232 478 17 15

Misyonumuz

Müşterilerimizin hareket kabiliyetlerini arttırarak yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Tarihçe

Türkiye’nin ilk seri imalat elektrik motor üreticisi Faz Elektrik Motor A.Ş. 4 yıl süren AR-GE faaliyetleri neticesinde 1996'da ürettiği engelli sandalyesi motorunu Batı Avrupa'ya ihraç etmeye başladı. Faz mühendisleri 1998 yılında bu ürünü kullanarak akülü engelli sandalye üretmeye başladılar. 

Aynı zamanda bir TÜBİTAK projesi olan BELMO (Bornova Elektrikli Mobilite) Akülü Engelli Arabası yine 1998 yılında TÜBİTAK-TTGV başarı ödülünü kazanmıştır. Yurtiçindeki başarısı neticesinde bağımsız olarak şirketleşen BELMO yıllar içerisinde ürün çeşitliliğini arttırarak sürekli kendisini geliştirmiş; ürünlerinin kalitesi, dayanıklılığı ve sürekli servis olanağıyla Türkiye'nin her tarafında binlerce engellimize hareketlilik kazandırmıştır.

Önceliğini "Kullanıcıların yaşam kalitesini yükseltmek" olarak belirleyen BELMO; hızlı teknik servis, ucuz yedek parça ve kişiye özel imalat imkanlarıyla fark yaratmış ve Türkiye'nin lider akülü tekerlekli sandalye markası haline gelmiştir. BELMO; TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, T.C. Sanayi Bakanlığı'ndan onaylı Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 9001, ISO 18001 gibi sektörün ihtiyaç duyduğu kalite güvence belgelerine sahiptir. Tüm ürünlerin imalat testleri en zorlayıcı şartlarda gerçekleştirilerek uzun süreli ve sorunsuz kullanım teminat altına alınmaktadır.

BELMO, ürünlerini bir sosyal sorumluluk bilinci ile ele almakta, bu konuda araştırma-geliştirme faaliyetlerini kesintisiz devam ettirerek ürün yelpazesini genişletmektedir. Modern tasarım, hafiflik ve üstün manevra kabiliyeti sağlayan mevcut ürünlerin dışında tüketicinin ihtiyacına bağlı olarak özel ölçülerde ve özelliklerde imalat da yapılabilmektedir.

Vizyonumuz

Amacımız müşterilerimizin farklılık gösteren ihtiyaçlarına çözüm üreterek ürünlerimizi geliştirmek; yeni ürünlerle, yedek parça ve hızlı teknik servis hizmetimizle Türkiye'de lider ve alanında en çok tercih edilen marka olmaktır.